„Byzantium” – Neil Jordan po raz kolejny o wampiryźmie

Saoirse Ronan w roli żądnej krwi, nieśmiertelnej morderczyni? Jestem na tak!

Czy „Wywiad z wampirem” Neila Jordana przysłużył się, czy raczej zaszkodził wampirycznemu nurtowi w kinie? To rzecz trudna do jednoznacznej oceny. Niemniej jest to jeden z najważniejszych obrazów traktujących o krwiopijcach, dlatego nowy film Irlandczyka zasługuje na uwagę. „Byzantium” poszczycić się może interesującą obsadą: w rolach matki i córki formujących zabójczy pakt zobaczymy wspomnianą już Saoirse Ronan i Gemmę Arterton. W rolach drugoplanowych pojawią się między innymi Jonny Lee Miller (po fatalnym „Dark Shadows” to jego kolejna rola w kinie o takim charakterze) i Tom Hollander (który współpracował już z Ronan w „Hannie„, gdzie wcielił się w jedną z najbarwniejszych postaci).

Clara i Eleanor zamieszkują w opuszczonym hotelu Byzantium. Obie mają 200 lat i zyskały nieśmiertelność dzięki spożywaniu ludzkiej krwi. Proceder ten trwa do czasu, kiedy Eleanor lekkomyślnie wyjawia swój sekret przyjacielowi ze szkolnej ławki.

Poniżej obejrzeć możecie krótki fragment filmu, zwiastun pojawi się prawdopodobnie niebawem.

Film będzie miał swoją premierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Toronto. Jak dotąd brak informacji o dystrybucji kinowej.

[za ThePlaylist]

Dodaj komentarz