Nordvest

nordvest_film_still_600PX

Dramaty społeczne to rzadkość na moim filmowym talerzu, jednak zawsze znajdę dla nich miejsce gdy zaserwowane są na sposób skandynawski.

Reżyserem „Nordvest” jest Michael Noer, który wraz z Tobiasem Lindholem napisał i wyreżyserował dramat więzienny „R”. Zapowiedź „Nordvest” sugeruje, iż w pojedynkę jego twórca  jest nie mniej utalentowany w surowym i bezkompromisowym portretowaniu przestępczych środowisk. Co ciekawe, kilku aktorów występujących w „Nordvest” można było zobaczyć w „R”, jak i także w najnowszym obrazie Lindholma „A Hijacking” (chociażby Roland Møller, były recydywista, który wolał aktorstwo zamiast kolejnej odsiadki)

Nordvest_-_plakat_895248m

Nordvest to jedna z biedniejszych i etnicznie dość mocno zróżnicowanych dzielnic Kopenhagi. Jednym z jej mieszkańców jest osiemnastoletni Casper, który ledwo wiąże koniec z końcem sprzedając kradzione rzeczy jednemu z lokalnych gangów. Kiedy przestępczość zorganizowana w dzielnicy zaczyna kwitnąć, Casper dość szybko awansuje w gangsterskich szeregach, wkraczając  w świat narkotyków, prostytucji, a także brutalnej wojny gangów.

httpv://youtu.be/Ol1LgOv0HR8

Dodaj komentarz