The Great Gatsby – nowy zwiastun i plakat

wielki gatsby

Miesiąc przed premierą pojawił się kolejny zwiastun najnowszego filmu Baza Luhrmanna, czyli ekranizacji znakomitej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda „Wielki Gatsby”.

To już trzecia filmowa zapowiedź „The Great Gatsby” (posługuję się tytułem oryginalnym, ponieważ polski oficjalnie brzmi „Wielki Gatsby 3D”, co jest straszne), ale dopiero ta wzbudziła moje zainteresowanie. Jestem konserwatywną, jak się okazało, fanką książki i jej klasycznej ekranizacji z 1974 r. z Robertem Redfordem i Mią Farrow, więc pierwszy zwiastun wydał mi się zbyt rozbuchany, drugi był z kolei nieco nudnawy. Ten jest najbardziej wypośrodkowany. Nadal obawiam się tak obfitego zastosowania efektów specjalnych i typowej dla Luhrmanna dawki swoistego kiczu, ale liczę, że może jednak uda się też oddać nieco niezwykłego ducha i tematyki powieści.

W rolach głównych występują Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton i Isla Fisher. Głośno jest już także o ścieżce dźwiękowej, bo producentem muzyki jest Jay-Z, a wśród wykonawców znaleźli się m.in. Florence and the Machine, The xx, Jack White, will.i.am, Beyonce z André 3000, Fergie z Q-Tipem czy Sia.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=0wi1wfYe2U0

greatgatsby

Dodaj komentarz