What’s in the Box?


„What’s in the box?” pojawił się w sieci nagle i narobił sporo zamieszania. Informacje które udostępnili twórcy są skąpe, zatem internauci starają się raczej odpowiedzieć na pytanie „What’s it all about?”.

Tak naprawdę nie wiadomo. Oficjalnie to amatorski film realizowany przez garstkę holenderskich studentów (pod dowództwem niejakich Tima Smita i Stevena Roetersa). Pojawiły się jednak głosy, że może to być część kampanii wirusowej promującej kolejną grę z serii Half-Life, nowy model telefonu komórkowego lub nawet konsolę do gier.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=IU_reTt7Hj4

Jak widać, filmik jest zrealizowany naprawdę profesjonalnie. Uwagę zwraca udane użycie CGI, postprodukcja musiała być niezwykle czasochłonna. Inspiracja Half-Life 2 jest oczywista: poza ogólnym pomysłem wykorzystano np. efekty dźwiękowe z gry (muzyka to osobny temat: są to skrawki ścieżki dźwiękowej z serialu „Lost”), a w pewnym momencie na wyświetlaczu ukazuje się komunikat:

MILLIONS FEARED DEAD – NO NEWS FROM DISASTER AREA – LARGEST SINGLE COLLAPSE IN HISTORY SINCE BLACK MESA

Oficjalna strona projektu www.whatsinthebox.nl nie wyjaśnia zbyt wiele, choć i tutaj rezolutni sieciowi detektywi znaleźli parę detali. Np. pod adresem http://www.whatsinthebox.nl/anti.jpg mamy plakat:

Tekst w tle to opis ogniw słonecznych. Jego wybór nie jest przypadkowy, Steven jest pracownikiem naukowym. Czym zajmuje się Tim? Swego czasu popełnił całkiem fajny projekt stylowego, miejskiego…ubioru ochronnego. Więcej zdjęć po kliknięciu na obrazek.

Wspólnie chłopaki od czasu do czasu kręcą całkiem przyjemne krótkie filmy – do obejrzenia na ich kanale Youtube:

http://www.youtube.com/user/Timacious

Temat ekranizacji „Half-Life” krąży wśród fanów chyba od czasu premiery pierwszej części. Jak widać ludzie stracili cierpliwość i sami chwycili za kamery. „What’s in the box?” nie jest pierwszym podejściem do tematu. Wcześniej mieliśmy okazję oglądać (równie profesjonalnie wykonane) „Escape from City 17”.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=q1UPMEmCqZo


Dodaj komentarz