Offline

offline

Wygląda na to, że znalazłem tegorocznego „kopniaka” – film który wyskoczył znikąd, ale samym zwiastunem rozsadził mi czaszkę. Nie mogę się doczekać aby obejrzeć całość!

„Offline” to reżyserski debiut Matthew Santoro, speca od efektów wizualnych. I to zdecydowanie widać, realizacyjna maestria zapowiada prawdziwą perełkę. Zanim rozpiszę się bardziej, zobaczcie jednak o czym mowa:

Czego tu nie ma…gęsty cyberpunk, niepokojące inner-fantasy, odrobina akcji…Wszystko podane w konsekwentnej formie wizualnej i okraszone świetną, industrialną muzyką. Nie mam pytań i proszę o więcej!

O czym jednak jest sam film?

„Offline” opowiada historię naukowca, który „włamuje się” do umysłu żołnierza-cyborga, aby za pomocą umysłowego przeprogramowania przywrócić mu człowieczeństwo.
Oto oficjalny opis filmu:

Przyszłość nie jest miejscem w które się udajemy, ale takim które sami tworzymy. W tej przyszłości świat umiera powolną i okropną śmiercią. Ludzkość w ramach akceptacji, (lub może negacji?) zastanego stanu rzeczy ogarnęła obsesja na punkcie massmediów. Internet wyewoluował w pochłaniający, wszechobecny byt, a percepcja rzeczywistości może być dostosowana do indywidualnych wymagań przez każdego. Brązowy smog na niebie może być łatwo zignorowany poprzez projekcję pięknego, błekitnego nieba bezpośrednio do nerwu optycznego, a to wszystko dzięki korporacji Naneuron. Ale wydaje się, że system ma wady. Ktoś, lub coś, zagłusza sygnał; Duch w maszynie.

Grupa ekstremistów pod wodzą niejakiego Maro daje się władzom we znaki. Jednak nagle Maro poddaje się. Jako wróg publiczny zostaje poddany procesowi „obróbki”. Zostaje przekształcony w żołnierza, anty-terrorystę. Jego wspomnienia zostają wymazane. Jego ciało wzmocnione. Jego człowieczeństwo obrócone w niebyt. Staje się bronią idealną. Jednak kiedy i do niego docierają tajemnicze zakłócenia, zaczyna się z nimi komunikować. Odbywa podróż do własnej podświadomości. Uwięziony w mrocznym koszmarze, musi znaleźć sposób aby odzyskać swoje człowieczeństwo i rozprawić się z systemem raz na zawsze. Ale jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?

Strona oficjalna: offlinemovie.com

Dodaj komentarz