Hardkor 44

hardkor44_m

Tomek Bagiński nie spoczywa na laurach. Jutro odbędzie się premiera jego „Kinematografu„, ale również pierwsza prezentacja nowego projektu Platige Image – pełnometrażowego filmu traktującego o Powstaniu Warszawskim.

Hardkor 44” to najnowszy projekt realizowany w Platige Image przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Historia opowiedziana jest w dość niekonwencjonalny sposób, scenariusz nie będzie kurczowo trzymał się faktów historycznych. Produkcja naszpikowana będzie efektami komputerowymi i skierowana w szczególności do zagranicznego odbiorcy.
Więcej informacji na temat produkcji zdradzimy już jutro, na oficjalnej premierze „Kinematografu”, najnowszego krótkometrażowego filmu Tomka Bagińskiego.

17 czerwca, godz. 20.00 ‐ Warszawa, Multikino, C.H. Złote Tarasy

[Platige Image]

Bagiński tak określa „Hardkor 44”:

Marzy mi się kompletnie odjechany film o II wojnie światowej, który nie będzie się kurczowo trzymał faktów i skupiał jedynie na martyrologii .

Taka deklaracja w naszym kraju może wydawać się nieco…odważna. Dynamiczny, pełnometrażowy film akcji, wypełniony efektami specjalnymi? Nasączony TAKĄ stylizacją?


hardkor44
autor: Jakub Jabłoński

Nie wiem co na to Wajda, ale ja jestem kupiony.

Do końca roku potrwają prace nad scenariuszem. Bagiński ma ponoć współtworzyć go z dwoma pisarzami, których nazwisk jak dotąd nie ujawniono (kto wie, być może jest w to zamieszany Dukaj?).

Zdjęcia rozpoczną się w połowie następnego roku.

Więcej informacji znaleźć możecie w wywiadach udzielonych Stopklatce, Życiu Warszawy oraz Dziennikowi.

Oficjalna strona filmu: hardkor44.pl

Dodaj komentarz