„Daybreakers” – pierwszy plakat

daybreakers-teaserposter._m

Wampiry są wszędzie. Doczekały się filmowych wersji dopasowanych do każdego odbiorcy. Są wampiry dla dzieci, dla nastolatek, dla dorosłych, dla kobiet, dla mężczyzn, dla fanów romansu. Czasami nawet dla fanów horroru (sic!). Czy „Daybreakers” w jakikolwiek sposób wyróżni się na tle fyfciuset innych produkcji traktujących o krwiopijcach?

Jest na to szansa. Bo tak naprawdę mamy tu do czynienia z apokaliptyczną opowieścią, w której motyw wampiryzmu wykorzystano po prostu jako… kolejny powód zagłady ludzkości.

W 2017 roku nieznana plaga zmieniła prawie całą ludzkość w wampiry. Populacja ludzi jest na wymarciu, więc wampiry są zmuszone łapać i hodować ludzi niczym zwierzęta, lub znaleźć substyt krwi. Jednak zakonspirowana grupa krwiopijców dokonuje odkrycia, które daje nadzieję na uratowanie ludzkości…

W rolach głównych zobaczymy Ethana Hawke i Willema Dafoe, na stołku reżyserskim zasiedli bracia Michael and Peter Spierig („Undead”). Poniżej pierwsze zdjęcia z filmu:

daybreakers-first-01 daybreakers-first-02 daybreakers-first-03 daybreakers-first-04 daybreakers-first-05 daybreakers-first-06

Oraz przyjemny, minimalistyczny plakat:

daybreakers-teaserposter

Premiera zapowiedziana jest na 8 stycznia 2010 roku.

[via Firstshowing]

Dodaj komentarz