„The Prodigies” – pierwsze kadry

lanuitdesenfantsrois_m

Po oryginalnym „Reneissance” Francuzi przygotowują kolejną wysokobudżetową animację. Zgodnie z panującymi trendami będzie to film 3D.

„The Prodigies” (czy też raczej „La nuit des esfants rois”) fabułę swą zaczerpnęło z opublikowanego w 1982 roku opowiadania Bernarda Lenterica:

Central Park, Nowy Jork, rok 2010. Piątka nastolatków zostaje brutalnie zaatakowana. Lecz nie są to przeciętne dzieci… Są niezwykle uzdolnione i inteligentne. Trauma po tym zdarzeniu wzbudza w nich rządzę zemsty na całym świecie. Zemsty chłodnej i precyzyjnie zaplanowanej. Zemsty idealnej.

Jedyną osobą świadomą nadchodzącej zagłady jest Jimbo Farrar, szósty geniusz – to on doprowadził do spotkania pozostałej piątki. Tak długo jak będzie z całych sił starał się im przeszkodzić, tak długo jest nadzieja dla świata…

lanuitdesenfantsrois01 lanuitdesenfantsrois02 lanuitdesenfantsrois03 lanuitdesenfantsrois04 lanuitdesenfantsrois05 lanuitdesenfantsrois06

Film jest reżyserowany przez Antoine Charreyrona („Galactik Football”), produkcją zajął się Aton Soumache („Renaissance”). W realizację zamieszane są:  Studio 37, Onyx Films i Fidélité Films. Przewidywany budżet to 22 miliony euro. Premiera zapowiedziana jest na 2010 rok.

[via Catsuka]

Dodaj komentarz