Steel Life

steel_life
Miło od czasu do czasu zrzucić okowy fabularności, nasycić zmysły i rozruszać nieco zardzewiałe trybiki wyobraźni. Miło od czasu do czasu obejrzeć film taki jak „Steel Life”.

„Steel Life” to owoc pracy Mathieu Gérarda, będący częścią jego pracy magisterskiej. Jako student wydziału Arts et technologies de l’image (Sztuki i technik wizualnych) Uniwersytetu Paryskiego przygotował on stronę wizualną filmu.

Za olśniewającą muzykę odpowiada Mathieu Alvado, który po obejrzeniu nie ukończonego jeszcze filmu, zgodził się napisać utwór specjalnie na jego potrzeby. Wykonany został on przez Star Pop Orchestra – francuską, kilkudziesięcioosobową orkiestrę zajmującą się nie tylko muzyką klasyczną, ale grającą również tematy z filmów, gier komputerowych, kawałki jazzowe, rockowe… Jednym słowem, grupę nie uznającą ograniczeń.

Gérard tworząc „Steel Life” nie posługiwał się żadnym scenariuszem, nie zamierzał opowiedzieć określonej historii czy narzucać widzom konkretnej interpretacji. Mnogość efemerycznych obrazów, ich urzekająca estetyka i precyzyjna synchronizacja ze ścieżką dźwiękową, plasują „Steel Life” gdzieś na przecięciu teledysku i filmowej impresji. Tak perfekcyjną symbiozę obrazu i dźwięku bardziej się chłonie niż ogląda.

Jeśli jesteście ciekawi jak powstawały wybrane sceny, poniżej obejrzeć możecie film o ich tworzeniu:

Strona oficjalna: www.mathieugerard.com/steellife/

Strona oficjalna kompozytora, Mathieu Alvado: www.mathieualvado.fr

Profil Star Pop Orchestra w MySpace: www.myspace.com/starpoporchestra

Dodaj komentarz