Filmowa adaptacja „Halo”?

halo

Tak, zgadza się. Trwają prace nad przeniesieniem growego universum „Halo” do postaci…filmu animowanego. Więcej informacji w rozszerzeniu wieści.

Jak podaje LA Times, powstać ma anime, opowiadające historie rozgrywające się w tym, znanym milionom graczy, świecie. Całość ma mieć formę zbliżoną do „Animatrixa” i „Batman: Gotham Knight”. Film składać się będzie z kilku krótkich nowelek, stworzonych przez różne studia animacji i różnych reżyserów.

Wzorując się na konstrukcji „Animatrixa”, zdecydowano, że spory segment filmu (ok. 30 minut) będzie się składać z dwuczęściowej opowieści „Origins”. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to skrótowa historia genezy konfliktu prezentowanego w grach. Jej wykonaniem zajmie się Studio 4°C.

halo_1

W produkcję zaangażowane są znane i cenione przez fanów anime studia: Bones, Casio Entertainment, Production I.G., Studio 4°C i Toei Animation. Do sprawowania pieczy nad całością projektu Microsoft wyznaczył Shinję Aramakiego („Appleseed”). Film zostanie wydany przez Warner Bros.

halo_2

Dodaj komentarz