Świetny plakat do „Der Baader-Meinhof Complex”

B-M complex-banner

Co prawda u nas „Der Baader-Meinhof Complex” będzie można wypożyczyć na dvd już 10 sierpnia to za oceanem ten obraz (nominowany to Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) dopiero szykuje się do kinowej premiery. Z tej okazji amerykański dystrybutor wypuścił naprawdę fajny i oryginalny plakat.

Poster zaprojektował Shepard Fairley i jego ekipa ze Studio Number One. Fairley to jeden z najbardziej rozchwytywanych obecnie młodych grafików w Ameryce. To on jest odpowiedzialny za najsłynniejszy wizerunek Baracka Obamy, wielokrotnie potem naśladowany czy parodiowany (np. przez Jokera :-).

bmcposter_small

Opis dystrybutora:

Film opowiada historię przywódców Frakcji Czerwonej Armii: Ulrike Meinhof, Andreasa Baadera i Gudrun Ensslin. Skrajnie lewacka organizacja RAF powstała w 1970 roku, jako radykalny nurt po trwających od 1967 roku protestów studenckich, skierowanych przeciwko wojnie w Wietnamie, a także obecności byłych nazistów w życiu politycznym i gospodarczym RFN. W terrorystycznych zamachach przeprowadzonych przez tę organizację zginęły 34 osoby.

[via GetTheBigPicture & TrailerAddict]

Dodaj komentarz