Terror z kosmosu kontra czerwona gwiazda

terror_z_kosmosu_m

Złowieszcza inwazja z kosmosu! Robot z ekologiczną fiksacją! Radioaktywne odpady! Radziecki super-żołnierz! Bieszczadzkie lasy! To i wiele, wiele więcej!

„Terror z kosmosu…” to zapowiadana na 2010 rok, 15 minutowa animacja Jacka Rokosza (pracował m.in. jako grafik komputerowy przy oskarowym „Piotrusiu i Wilku„). Jacek jest też organizatorem pokazów najgorszych filmów świata w łódzkiej kawiarnio-księgarni 'mała litera’. „Terror” ma być połączeniem obu tych pasji.

Główny bohater, Robot – „kosmiczny leśniczy” ląduje w Bieszczadach z misją inspekcji miejscowej fauny i flory. Odkrywa, że ze stacjonującej tu wojskowej bazy armii czerwonej wylewane są do lasu radioaktywne zanieczyszczenia. Robot staje do walki z (powstałym w wyniku eksperymentu), radzieckim superbohaterem w obronie bieszczadzkich zwierząt.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=POjyzqCt6Gk

Jak mówi sam autor:

Ten film jest wyrazem tęsknoty za kinem klasy Z. Zanim pojawili się George Lucas czy Steven Spielberg nie było pieniędzy na statki kosmiczne. W latach 50., gdy kosmita przybywał na ziemię, to w meteorycie, żeby było taniej – Rokosz przywołuje „It Came From Outer Space” z 1953 roku. – U mnie też bohaterem jest ekologiczny leśniczy w obcisłym trykocie wzięty żywcem z meksykańskiego kina, który dostaje się na ziemię w pseudokomecie. I trafia w przaśną polską rzeczywistość lat 60.

Bieszczady i Mazury to obszary tajemnicze, wręcz stworzone, by umiejscowić w nich akcję filmu science fiction. Ale nie wykluczam, że w kolejnym odcinku mój kosmita znajdzie się w Łodzi, by poszukać zaginionego metra, o którego budowie przed laty wiele mówiono.

[gazeta.pl]

Film powstał przy użyciu komputerowej animacji 2D, produkcją zajęło się studio Opus Film.

terror_z_kosmosu_01 terror_z_kosmosu_02 terror_z_kosmosu_03 terror_z_kosmosu_04 terror_z_kosmosu_05 terror_z_kosmosu_06 terror_z_kosmosu_07 terror_z_kosmosu_08 terror_z_kosmosu_09

Blog produkcyjny: terrorzkosmosu.blogspot.com

terror_z_kosmosu_plakat

[via AnimacjaPolska]

Dodaj komentarz