Komiksomatografia #6

komiksomatografia#6

…czyli niusów kilka z komiksowo-filmowego podwórka:

Na pierwszy ogień idzie nius, który niedawno wyskoczył  w sieci jak chochlik z pudełka i zelektryzował portale filmowe. Otóż moi Drodzy Państwo, czeka nas ekranizacja „Lobo”! Reżyserować ma Guy Ritchie i to byłoby na tyle jeśli chodzi o fajną cześć tej wiadomości. Ta niefajna to: film ma mieć kategorię PG-13, a za popełnienie scenariusza odpowiedzialny jest pan od „Fantastycznej Czwórki 2”.

Na otarcie łez zapraszam do obejrzenia szorta Scotta Leberechta  zatytułowanego „The Lobo Paramilitary Christmas Special”:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=t9ooZYjF0mI

Filmowa adaptacja „Jonah Hexa” doczeka się nie lada ilustracji muzycznej. Za ścieżkę dźwiękową odpowiadać będzie hardrockowa kapela z Atlanty,  Mastodon. Próbka ich twórczości do przesłuchania na oficjalnej stronie MySpace.

mastodon_jonah_hex_main-1

A propos „Jonah Hexa” to wyszperałam w necie dwie fotki związane z filmem. Pierwsza prezentuje Josha Brolina, Megan Fox i Michaela Fassbendera w wersji 'po godzinach’. Druga natomiast przedstawia Fassbendera w pełnej charakteryzacji (ach te dziarki!) jako Burke’a – 'prawą rękę’ złowieszczego Turnbulla (John Malkovich). Przy okazji odsyłam do wywiadu, w którym aktor zdradza nieco więcej na temat kreowanego przez siebie bohatera.

swampthing_color2

Joel Silver wyraził chęć zrealizowania filmowej wersji „Swamp Thing” w modnym ostatnio 3D. No tak… ekologia ostatnio w Hollywood jest bardzo jazzy, więc trzeba na tym zarobić, no nie? Jeśli Silver sięgnie po komiksy napisane przez Alana Moore’a ( i zafunduje małe cameo Johna Constantine’a :), nie pójdzie za mocno w komercję i infantylizację tematu, to może i coś z tego będzie. Pomarzyć przecież można, prawda?

jonfavreau-cowboys-aliens

Tandem Farveu-Downey Jr. zainteresowany jest współpracą przy kolejnej adaptacji historii obrazkowej. Tym razem chodzi o „Cowboys and Aliens” – tytuł zdradza chyba wszystko więc nie będę się zbytnio zagłębiać w opis fabuły. Natomiast, ich pierwsze wspólne 'dziecko’ czyli „Iron Man” a dokładnie część druga ma podobno zostać wypuszczona w…3D. Mam nadzieję, że to tylko plotka. Plotką nie jest za to oficjalne zdjęcie Sama Rockwella z planu IM2. Do obejrzenia poniżej (Rockwell wciela się w Justina Hammera konkurenta Toniego Starka na przemysłowym podwórku, równie bogatego i wpływowego).

rockwell-ironman2

Dodaj komentarz