„Testosteron” made in UK czyli pierwsze zdjęcia z „44 Inch Chest”

44_inch_chest_banner

O brytyjskim „44 Inch Chest” napomknęłam przy okazji swoich filmowych oczekiwań na rok 2009 . Gwoli przypomnienia: za scenariusz odpowiadają scenarzyści „Sexy Beast”, a w obsadzie pojawiają się same stare wygi. Z moim ulubionym Angolem, Rayem Winstonem, na czele.

Postacią centralną jest Colin Diamond – londyński gangster, który pewnego dnia dowiaduje się, iż jego piękna małżonka od jakiegoś czasu przyprawa mu rogi i to w dodatku z jakimś lalusiowatym francuzikiem. Będąc niewolnikiem swojego testosteronu i oddanym wyznawcą kultu macho, Colin ma tylko jedno rozwiązanie na ową nie lada bolączkę i skrzywdzone ego. Skrzykuje kumpli z gangsterskiego podwórka, by przy ich pomocy uprowadzić konkurenta i dać mu nauczkę.

Prawie cala akcja „44 Inch Chest” rozgrywa się w jednym pokoju i skupia się głównie na rozmowach piątki gangsterów, z których każdy to barwna postać sama w sobie. W ich dialogach dominuje temat kobiet (o dość mizoginistycznym zabarwieniu) i tego co znaczy być „prawdziwym facetem” (stąd też moje nawiązanie do „Testosteronu” w tytule wpisu, choć w wersji made in UK jest bardziej dramatyczniej i brutalniej, niż śmieszniej). Na pierwszy rzut oka (z racji preferencji zawodowych głównych bohaterów) „44 inch chest” to kolejny przykład filmowej brytyjskiej gangsterki, ale na drugi to raczej wnikliwe studium 'kryzysu męskości’.

„44 Inch Chest” ma wiele wspólnego z „Sexy Beast” – w głównej roli ponownie występuje Ray Winstone, w  jednego z jego kumpli wciela się Ian McShane (jako gangster gej!), a dialogi są równie soczyste i przepełnione wyrazami na 'c’ i 'f’ . Nie brakuje także flashbacków i surrealistycznych wizji, zilustrowanych hipnotyczna muzyką (choć tym razem zamiast UNKLE za kompozycje odpowiada mistrz niepokojących dźwięków, Angelo Badalamenti).

Film wyświetlano niedawno na trwającym właśnie London Film Festival, ale oficjalnie obraz zadebiutuje w kinach dopiero w styczniu.

44 inch chest_poster 44_inch_chest_2 44_Inch_Chest_3

44_Inch_Chest_4 44_inch_chest_5 44_inch_chest_6

44-Inch-Chest_1 44inchchest_poster2

Relacja wideo z festiwalu przy okazji premiery filmu:

Dodaj komentarz