komentarzy 8

 1. 31/07/2010
  Odpowiedz

  wszedłem na stronę LIGHTCRAFT, po przeczytaniu cytatu z ich wypowiedzi. najpierw smialem sie z samego cytatu, jak to bedzie super i swietnie, jednak po odwiedzeniu strony, zrobilo mi sie poprostu smutno.

  W mojej opinii powstaje kolejna tandetna produkcja z plastikowymi bohaterami, która nieudolnym naśladownictwem, miałaby podrabiać ujęcia i techniki z dobrych DROGICH filmów.

  żeby zrobić coś dobrze nie wystarczą chęci. trzeba mieć też sporo pieniędzy, a wszyscy wiemy ze budżet musi byc taki, jak wygląd strony studio postprodukcyjnego.

 2. 31/07/2010
  Odpowiedz

  To chyba oczywiste, że tego typu deklaracje trzeba brać z przymrużeniem oka. Jednak profesjonalizmu studia produkcyjnego nie oceniałbym po wyglądzie strony internetowej, a samych produkcjach.

  Inną kwestią jest deklarowany budżet filmu: 8 mln zł. Taka kwota plasowałaby ten film w pierwszej piętnastce najdroższych produkcji III RP. Mądrze wydana umożliwiłaby realizację przyzwoitych efektów specjalnych.

  Poczekajmy na film, wszystko się wyjaśni;)

 3. Witek
  02/08/2010
  Odpowiedz

  Eh, czytając tą wypowiedź, że dużo tam efektów i film na miarę Harrego POttera, mogę nieć tylko złe przeczucia. Znowu wyjdzie jakiś sztuczny szajs. A tak dobrze wspominam różne podobne przygodowe produkcje z pierwszej połowy lat 90, jak WOW, Łowca, Tajemnica Sagali.

  No cóż zobaczymy co tam w tajemnicy pichcą. Na razie obrazki mi się podobają.

 4. 02/08/2010
  Odpowiedz

  bardzo bym chciała, aby film nie okazał się chałą, a wyszedł przynajmniej przyzwoity, tak żeby chociaż dzieciaki mogły powiedzieć, że „fajny”. w przeciwnym razie będzie mi żal zmarnowaanej szansy na dziecięce kino przygodowe (kit z dekoracjami, w tandetnych dekoracjach też można czarować, grunt to scenariusz). no i rafała kosika.

 5. Magda
  02/12/2010
  Odpowiedz

  Nie prawda, autor scenariusza filmu na swojej stronie pisał, że to jest 2,5 mln zł., nie 8mln.

 6. ghosthack
  26/03/2011
  Odpowiedz

  Film wszedł w faze postprodukcji, zakończony został montaż online, trwa korekta barwna, lightcraft robi fx’y.
  Osobiscie mam mieszane uczucia co do zawartosci :)

 7. raf
  24/09/2012
  Odpowiedz

  8 mln zl to wielkie pieniadze, znam produkcje za doslownie kilka tysiecy dolarow ktore nie ustepuja efektami Teansformersa . ( dystryct 9 – 30 milionow dolarow a efekty strasznie potanialy ). Trailer filmu masakruje tandeta, ktos znow zrobil wal na miliony. Studio Lightcraft zapchalo ekran pluginem otical flares Andrew Cramera w standardowych ustawieniach hahaha ( toturiale dla dzieci na yotube ). Kolejne efekty rodem z cinema4d tez do zrobienia na domowym pc ;) fondrycamera tracker plus element 3d, znow klania sie Andrew Cramer ( patrz videocopilot.com ). Poniewaz mamy after effect i proste rozwiazania typu matte painting ( kreowanie w prosty sposob niesamowitych obrazow )spodziewalem sie przynajmniej tego a co widac ? Zbitke ujec z tandetnych plenerow ;(
  na co poszlo te 8 mln w czsach w ktorych kreci sie filmy canonem 5d ? ( koszta zakupu reda one tez nie za wysokie ) a zdjecia jak z dupy ! no ale to tylko trailer ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *