„The Tunnel” – 135 tysięcy cegiełek

Na pierwszy rzut oka „The Tunnel” to kolejny amatorski, utrzymany w dokumentalnej stylistyce, straszak. Jednak jest coś, co wyróżnia ten projekt spośród innych.

Chodzi mianowicie o sposób finansowania produkcji, a także dystrybucję samego filmu. Twórcy za punkt wyjścia przyjęli tzw. finansowanie społecznościowe, gdzie każda zainteresowana osoba może wspomóc finansowo budżet filmu. Na podobnych zasadach gromadzą fundusze również twórcy wspominanych przez nas „Iron Sky” czy „The Cosmonaut„, jednak „The Tunnel” bliżej do tego drugiego. Twórcy wystawili na sprzedaż „cegiełki” w postaci klatek filmu – a jest ich dokładnie 135 tys. Każda z klatek kosztuje 1$, a jak dotąd sprzedano już ponad 23 tysiące.

Metoda dystrybucji również będzie niestandardowa. Podobnie jak w przypadku „Ink„, zamiast kin, płyt dvd czy usługi VOD, film pojawi się w sieci Torrent. Twórcy unikną w ten sposób wszystkich kosztów tradycyjnej dystrybucji, zyskując jednocześnie widzów na całym świecie. My z kolei dostaniemy kolejny, mam nadzieję, że dobry film.

Premiera na początku 2011 roku.

Podziemne tunele zostają z niewyjaśnionych przyczyn zamknięte. Rok później ekipa dziennikarzy decyduje się wyjaśnić tę sprawę…

httpvh://www.youtube.com/watch?v=u47cTpo70EE

Strona oficjalna: www.thetunnelmovie.net

Dodaj komentarz