„The Divide” – koniec świata w 99 sekund


Tym co zdecydowanie wyróżnia „The Divide” spośród ostatnio wyprodukowanych obrazów postapokaliptycznych, jest miejsce akcji – ograniczona przestrzeń piwnic apartamentowca. Nie od dziś wiadomo, że zdolni reżyserzy są w stanie przekuć tego typu kameralność w zaletę filmu. Czy tak będzie i tym razem? To się okaże. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia krótkiego klipu, prezentującego wprowadzenie do całej historii.

Film reżyseruje Xavier Gens („Frontiers”, „Hitman”), za scenariusz zaś odpowiedzialny jest Eeron Sheean (pracujący aktualnie nad własnym projektem – „Errors of the Human Body„). Na ekranie zobaczymy m.in.  Michaela Biehna, Millo Ventimiglię, Rosannę Arquette i Petera Stormare.

Film koncentruje się na grupie obcych sobie ludzi, którzy po niespodziewanym kataklizmie schronili się w bunkrze ulokowanym w piwnicy ich apartamentowca. Szczelne ściany schronu na nic się jednak nie zdają, gdy bohaterowie zostają zaatakowani przez tajemniczych osobników w kombinezonach ochronnych. Zdezorientowani i nie mający pojęcia dlaczego z taką determinacją chce się ich śmierci, łączą siły, by przeżyć.

[za Twitch]

as


Dodaj komentarz