Kenji Kamiyama („Ghost In The Shell: Stand Alone Complex”) swój nowy mikro-serial stworzył jako formę reklamy jednej z japońskich sieci komórkowych. Z jednej strony mamy zatem futurystyczną wizję technologii komunikacyjnych, z drugiej nawiązania do rzeczywiście istniejących rozwiązań.
„Xi Avant” jak dotąd prezentowany był w japońskich kinach, wraz z trójwymiarową wersją „Ghost In The Shell Stand Alone Complex: Solid State Society”, jednak studio Production IG zdecydowało się opublikować całość w sieci.
Akcja „Xi Avant” rozgrywa się w Hiszpanii w niedalekiej przyszłości, a jego fabuła jest powiązana z niedawno uruchomioną w telefonach NTT Docomo usługą „Xi” – siecią bezprzewodową umożliwiającą transfery do 75 Mb na sekundę.
Zwiastun
Xi Avant – odc. 1
Wszystkie 4 odcinki do obejrzenia pod adresem: studio-xi.jp/xi-project/project08/
Tweet
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz