Samotność w kosmosie: „Junk Love” & „Landing on Alpha 46”

Wygląda na to, że „Moon” zapoczątkował swoistą modę na skromne, niskobudżetowe i kameralne produkcje s-f rozgrywające się w kosmosie. Szczególnie młodzi, niezależni reżyserzy zdają się tworzyć swoje krótkometrażowe dzieła pod wpływem debiutu Duncana Jonesa. Zapowiadaliśmy całkiem niedawno interesujący, minimalistyczny „C„, ale na horyzoncie pojawiły się również dwie inne produkcje utrzymane w podobnej stylistyce.

Junk Love

„Junk Love” Nikolaja Feifera to półgodzinny krótki metraż. Reżyser opisuje pomysł wyjściowy jako „historię o umierającym mężczyźnie, która zamiast rozgrywać się w szpitalu, miejsce ma w przestrzeni kosmicznej”:

Na pokładzie SS Hamlet znajduje się jeden astronauta. Jednak jego życie jest zagrożone, albowiem zapasy tlenu ulatniają się w zastraszającym tempie. Edwin musi znaleźć sposób by naprawić przeciek, a jedyną rzeczą która utrzymuje go przy życiu są wspomnienia o żonie…

Zwiastun

Zajawka 1

Zajawka 2

Landing On Alpha 46

Bohaterem filmu Yuri Lennona jest astronauta imieniem… Yuri Lennon. Odkrywa on tajemniczy sygnał, pochodzący z planety A46. Po wylądowaniu na jej powierzchni staje się on świadkiem dziwacznego paradoksu.

Brzmi to wszystko enigmatycznie, ale zwiastun przedstawia rzecz na którą warto czekać: dobrze wykonaną i nie pozbawioną humoru.

Zwiastun

httpv://www.youtube.com/watch?v=JK51Kk2gRhc

Niestety w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie określić daty internetowej premiery obu filmów. Kiedy jednak pojawią się w sieci, możecie być pewni, że opublikujemy je na łamach Opium.

[za Twitch]

Dodaj komentarz