„H+” – cyfrowa apokalipsa

Rewolucja informatyczna, w której bierzemy udział, przybrała tempo za którym coraz trudniej nadążyć. Technologie takie jak telefon, radio i telewizja zwiększyły częstotliwość przekazywania informacji. Internet dodał możliwość interakcji. Urządzenia mobilne sprawiły, że dostęp do sieci stał się łatwiejszy i tańszy. Kolejnym etapem jest transparentność warstwy sprzętowej i bezpośrednie zanurzenie się w oceanie informacyjnym. Niesie to jednak za sobą pewne niebezpieczeństwa…

Nie chodzi tu wcale o medialnie nośne (ale tak naprawdę sporadyczne) przypadki uzależnienia w typie infoholizmu. Każda ingerencja w organizm i dosłowne sprzężenie z siecią, naraża na szwank nie tylko psychikę, ale też ciało użytkownika. Cyberpunk wałkował ten temat praktycznie od początku swojego istnienia – a nie da się ukryć, że gatunek ten w pewien sposób zrealizował się w rzeczywistości. Stąd też pomysł na „H+”:

W przyszłości 33% populacji porzuciło komputery i telefony na rzecz implantów H+, pozwalających na bezpośredni dostęp do sieci. System działał prawidłowo, ale tylko do czasu… Na skutek nieprzewidzianej awarii miliardy ludzi zginęło, powodując ogólną panikę i zmiany społeczne na które nikt nie był przygotowany.

httpv://www.youtube.com/watch?v=DlXmsNK_V4k

Producentem tego internetowego serialu jest Bryan Singer, co daje nadzieję na wysoki poziom realizacji i niezły scenariusz. Data premiery pierwszego odcinka nie została jeszcze podana, jednak możecie być pewni, że opublikujemy go na łamach Opium.

Profil serialu w serwisie Facebook: http://www.facebook.com/HplusTheDigitalSeries

Dodaj komentarz