Zwiastun „Dark Shadows”

Ze zdjęć trudno było wywnioskować w jakim kierunku pójdzie burtonowska interpretacja „Dark Shadows”. Zwiastun jednak ukazuje (miejmy nadzieję) prawdziwe oblicze tego filmu.

Dark Shadows” zapowiada się na bogate pod względem wizualnym połączenie powieści grozy z komedią (czyli 100% Burtona w Burtonie). Obok świetnych kostiumów, dekoracji i zdjęć – czyli wszystkiego co sycić będzie nasze oczy – mamy też gwiazdorską obsadę, która podeszła do odgrywanych przez siebie ról bardzo na luzie.

Na kinowym ekranie zabawiać nas będą Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Jonny Lee Miller, Jackie Earle Haley, Bella Heathcote oraz Michelle Pfeiffer, Eva Green i Chloe Moretz.

USA, koniec XVIII wieku. Barnabas Collins (Johnny Depp) to syn emigrantów z Anglii i jednocześnie bogaty playboy. Jego życie zmienia się jednak, kiedy poznaje Angelique Bouchard (Eva Green) i (zgodnie ze swoim zwyczajem) łamie jej serce.  Angelique okazuje się być czarownicą (w każdym znaczeniu tego słowa) i skazuje Barnabasa na los gorszy niż śmierć: zamienia go w wampira i zakopuje żywcem. Dopiero po upływie 200 lat, w 1972 roku Barnabas zostaje uwolniony. Wraca do zrujnowanej rodzinnej posiadłości i poznaje aktualne pokolenie swojej rodziny…

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=6gDpoZsoufQ

Dodaj komentarz