„Potężna piątka” nadchodzi!

Przystojniejsi niż Thor. Silniejsi niż Hulk. Sprawniejsi niż Black Widow. Inteligentniejsi niż Tony Stark. O sumieniach czystszych niż Kapitan Ameryka.

DreamWorks – poza eksploatowaniem tematu Shreka i tuzinami animek o słodkich zwierzaczkach – raz na jakiś czas zrywa ze schematem i produkuje zaskakująco udane filmy. Tak było przy okazji współpracy z Aardmanem („Uciekające kurczaki”, „Wallace i Gromit: Klątwa Królika”) ale również „Potwory kontra Obcy” czy „Jak wytresować smoka”. Nie były to oczywiście dokonania na miarę dzieł Pixara, ale wyżej wymienione produkcje stanowiły swego rodzaju miłe rozczarowanie. Czy „Potężna piątka” będzie zaliczała się do tej kategorii?

Trudno powiedzieć. Z jednej strony mamy przyjemny pomysł wyjściowy, z drugiej jednak to DreamWorks…

httpv://www.youtube.com/watch?v=ok0M25mpJl8

„Potężna piątka” oparta jest na serii książek dla dzieci „Strażnicy Dzieciństwa” autorstwa Williama Joyce’a. Ciekawostką jest, że Joyce to nie tylko pisarz i ilustrator, ale również projektant pracujący przy filmach animowanych (zaczynał od „Toy Story”), a ostatnio również reżyser. Joyce wziął oczywiście czynny udział przy tworzeniu tej produkcji, nie tylko jako autor scenariusza, ale również producent i drugi reżyser.

Od strony aktorskiej do czynienia będziemy mieć z całkiem niezłą obsadą. Głosów postaciom użyczyli Alec Baldwin (Święty Mikołaj), Hugh Jackman (Zajączek Wielkanocny), Chris Pine (Jack Frost), Isla Fischer (Zębowa Wróżka), Andy Samberg (Piaskun) oraz Jude Law (Pitch).

Premiera w USA: 21 listopada 2012

Premiera w Polsce: 4 stycznia 2013

[za Firstshowing]

Dodaj komentarz