Future.Inc & Automate

Przed Wami dwa krótkometrażowe dzieła Martina Stirlinga – niegdyś scenarzysty („Red Dwarf”, „IT Crowd”) a obecnie również obiecującego reżysera.

Pierwszy z nich to „Future.Inc” – zwycięzca tegorocznej odsłony Sci-Fi London 48 Hour Film Challenge. Zasady tego konkursu są proste: twórcy mają 48 godzin na nakręcenie od zera filmu, który będzie zawierał wcześniej przygotowany fragment dialogu oraz wybrany rekwizyt. Warto nadmienić, że cztery lata temu zwycięzcą tego konkursu był Gareth Edwards. Jego „Factory Farmed” stało się początkiem szybko rozwijającej się kariery (Gareth następnie nakręcił „Monsters„, a obecnie pracuje nad nową odsłoną „Godzilli”). Kto wie, może Stirlingowi uda się wybić w równie udany sposób?

W połowie 21 wieku biura nadal są nudne, seminaria produktowe nieciekawe a introwertyczne jednostki dostają łupnia od wrednych współpracowników. W zasadzie nic się nie zmieniło. Do czasu, aż pojawia się nowa sieć społecznościowa, umożliwiająca kontakt z ludźmi żyjącymi 400 lat w przyszłości. Dla Rose – typowej szarej myszki – staje się ona szansą na oczekiwaną zmianę w życiu.

Future.Inc

Wcześniejsze dokonanie Stirlinga, czyli „Automate” jest dziełkiem pokrewnym jego zwycięskiej produkcji. Tu również nie brak humoru, samotnej kobiety szukającej miłości i technologii, która ma być remedium na tę bolączkę…

Automate

Strona oficjalna Martina Stirlinga: www.martinstirling.com

Dodaj komentarz