„Zapreschennaja Realnost” – kolejne s-f ze wschodu

forbidden_reality_m

Najpierw „Nocna” i „Dzienna Straż”, potem dwuczęściowy „Przenicowany świat„, zapowiadane „Odrzucenie” i „Czarna błyskawica„. A teraz na dokładkę „Zapreschennaja Realnost” („Zakazana rzeczywistość”). Rosyjski pochód przez świat filmowej fantastyki trwa w najlepsze.

Zupełnie inną kwestią jest to, że jak dotąd są to filmy w najlepszym wypadku…średnie. I prawdę powiedziawszy, po „Zakazanej rzeczywistości” również nie obiecuję sobie zbyt wiele.

Film jest oparty na opowiadaniu popularnego w Rosji pisarza s-f, Wasylija Golovacheva (ponad 40 książek na koncie). Opowiada historię agenta zdradzonego przez swojego partnera podczas transportowania nowego typu broni oddziałującej na umysł. Uznany za martwego, agent ucieka aby pod przybraną tożsamością zamieszkać gdzieś daleko. Jednak jakiś czas później jest zmuszony do powrotu do Moskwy, aby zmierzyć się z tajemniczą organizacją, dowodzoną przez jego eks-partnera. Planuje onaużyć niebezpiecznej broni aby objąć rządy nad całym krajem. Nasz bohater staje się kluczową postacią w konflikcie między siłami dobra i zła…

Umówmy się, ta „fabuła” to tylko pretekst żeby pokazać trochę wybuchów i CGI:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=jZdZiGWveJ0

Zabawna sprawa z tytułem: obecny to już trzecia jego wersja. Film wcześniej nazywał się „The Interceptor”,  następnie „Smersh XXI” (taki tytuł figuruje na trzecim z plakatów).

ForbiddenReality2 ForbiddenReality1 Smersh_XXI

Jest to pierwsza część zapowiadanej trylogii. Podobno Golovachev napisał już scenariusz do części drugiej, a obecnie pracuje nad tym do finałowego rozdziału historii.

[via QuietEarth]

[via ScreenDaily]

Dodaj komentarz