komentarzy 14

 1. 10/07/2009
  Odpowiedz

  Podczas pokazu „Kinematografu” we Wrocławiu, Bagiński porównał historię opowiedzianą w „Hardkor44” do „Parszywej dwunastki”, „Złota dla zuchwałych” czy…”Obcego 2″:

  ‚kiedy myślę o Obcym, to widzę małą grupę straceńców ,otoczoną przez nieprzebraną armię złych bestii i tu będzie podobnie’

  Mówił też, że Muzeum Powstania Warszawskiego jest zdeterminowane, żeby ten film nakręcić i w razie czego weźmie na siebie cały „ogień polityczny”.

  Pozostaje trzymać kciuki i czekać, bo zapowiada się coś niesamowitego!

 2. Anirul
  10/07/2009
  Odpowiedz

  W cytowanym artykule wspominał też o ‚Gwiezdnych wojen’ – ciekawy zestaw porównań! :-)
  Ciekawe to z „ogniem politycznym” – obawiam się tego trochę, ale pocieszam się, że Muzeum Powstania cieszy się bardzo dobrą renomą i znane już jest z różnych projektów, które przez swoją popkulturowość, niektórzy uważali za nieco kontrowersyjne. No ale to jest dużo odważniejsze. Trzymam kciuki i w razie czego mogę iść protestować przeciwko protestom, czy co tam będzie tylko trzeba! ;-)

 3. Zapowiada się, że palce lizać. Obawiam się tylko, coby za bardzo nie przekombinowali z tymi robotami i mutantami i żeby się z tego pastisz.
  Co do konceptów, to mi się podoba trochę więcej niż połowa z nich. Coś się we mnie buntuje jak ktoś bierze tak delikatny materiał i wywala go na lewą stronę udziwniając na siłę. Mam nadzieję, że jednak dramatyzuję i będzie fajnie.

 4. Anirul
  10/07/2009
  Odpowiedz

  To ja chyba jakaś zboczona jestem, bo mnie to przerabianie właśnie bardzo cieszy, tym bardziej, że wierzę, że Bagiński, a już zwłaszcza pod opieką Muzeum Powstania, nie przegnie. A kiedy pierwszy raz na wielkim ekranie, podczas pokazu z okazji premiery „Kinematografu”, zobaczyłam koncept słynnego Małego Powstańca (ten pomnik zawsze mnie wzrusza), to mi się oczy zaszkliły! :-)
  Poza tym Piątkowski ma doświadczenie w popkulturowym wykorzystywaniu historycznych motywów (jest też autorem scenariuszy do serii biblijnych komiksów dla dzieci!).

 5. ff
  10/07/2009
  Odpowiedz

  Baginski jest Hardkorem!

 6. 11/07/2009
  Odpowiedz

  Well I do not understand one word that is written here. But the images are just GREAT! I cannot wait to see the film.

  Greetings from Germany :)

 7. 11/07/2009
  Odpowiedz

  @Micronus
  To nie będzie animacja, ale aktorski film z dużą ilością CGI.

  Swoją drogą wczoraj w Faktach TVN była prezentowana krótka zajawka nt „Hardkoru 44”. Widać, że do promocji filmu w kraju zaprzężono grupę ITI, ale chyba prezentacja szkiców które widzicie powyżej okazała się falstartem. Wczoraj zdjęto zarówno artykuł na stronie TVN Warszawa, jak i na Onecie.

 8. goh
  11/07/2009
  Odpowiedz

  lol! jestem pod wrażeniem, czekam na premiere!

 9. 11/07/2009
  Odpowiedz

  D’mooN – dzięki za zwrócenie uwagi, Bagiński i fenomenalne artworki sprawiły, że będąc pod wrażeniem uruchomiłem filtry na merytorykę:/

 10. soso
  13/07/2009
  Odpowiedz

  Fajnie by bylo gdyby dodal w scieszce dzwiekowej „Powstanie Warszawskie” – Lao Che. Idealnie by pasowalo do takich klimatow :)

 11. WormWoodTheStar
  05/12/2009
  Odpowiedz

  Tak, teraz skojarzyłem – oberfuhrer SS Wagner z całą pewnością jest oparty na Oskarze Dirlewangerze, a cyborgi na 36. Dywizji Grenadierów SS. Najgorsi psychopaci wyciągnięci z obozów jenieckich i koncentracyjnych, wysłani do W-wy pod wodzą człowieka, który został skazany za gwałt na 13-latce. Zresztą w jakiejś gazecie nazwisko było zapisane Wanger, nie Wagner. Błąd jest albo tu, albo w gazecie, wolę myśleć, że tu.

 12. 05/12/2009
  Odpowiedz

  Błędna pisownia pierwotnie pojawiła się w materiałach prasowych Platige Image (występowała tam zarówno forma Wagner i Wanger). Jednak ta druga jest poprawna, toteż poprawiłem nasz tekst.
  Dzięki za trafną uwagę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *