Hardkor 44 – kolejne szkice i pierwsze informacje o fabule!

hardkor44_m

Nareszcie wiemy coś więcej o „Hardkorze 44” czyli pełnometrażowym sci-fi o Powstaniu warszawskim, które powstaje w Platige Image pod nadzorem Tomka Bagińskiego. Już pierwszy szkic Kuby Jabłońskiego (który oficjalnie został dyrektorem artystycznym projektu) i lakoniczne informacje o filmie wzbudziły nasze ogromne zainteresowanie, teraz możemy podziwiać kolejne koncepty i szkice. Znamy też zarys fabuły.

Wcześniej wiedzieliśmy tylko, że nad scenariuszem pracuje dwóch młodych, polskich twórców. Dziś wiadomo, że chodzi o Tobiasza Piątkowskiego (rocznik ’79) i Łukasza Orbitowskiego (’77). Pierwszy z nich to scenarzysta wielu komiksów, a także projektant i ilustrator. Jego komiks trafił do antologii „44” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, pod którego patronatem powstaje „Hardkor 44”. Współautor m.in. serii „Status 7” i „48 stron”, albumu „Najczwartsza RP” czy serii „Pierwsza Brygada”, w której pierwszym tomie więzień Józef Piłsudski snuje nieprawdopodobną opowieść o latających machinach, szalonym kozackim dowódcy i tajemniczym brytyjskim agencie. Wyborcza napisała o „Pierwszej Brygadzie”: „Ten komiks to pyszna postmodernistyczna gra.” Piątkowski jest też współautorem internetowego komiksu „Nowe przygody Stasia i Nel”. Te dwa ostatnie projekty twórcy przybliżają nam na klimatycznej stronie internetowej.
Łukasz Orbitowski natomiast publikował opowiadania w czasopismach „Science Fiction”, „Nowa Fantastyka”, „Sfera” czy „Ubik”. Jego opowiadanie Władca Deszczu znalazło się w antologii PL+50 pod redakcją Jacka Dukaja. Jest autorem kilku książek, m.in. pierwszej politycznej powieści grozy „Pies i klecha. Przeciwko wszystkim”. Najnowsza, zatytułowana „Święty Wrocław”, to horror-ballada o Polsce proroków, pielgrzymów i wariatów.

Ale do rzeczy. Oto, jak według informacji na tvnwarszawa.pl, przedstawia się fabuła filmu:

Akcja toczyć się będzie pod koniec lata 1944 roku. Do walczącej Warszawy Niemcy kierują oddział słynącego z okrucieństwa oberführera SS Wangera. Oszpecony na twarzy esesman ma zmieść stolicę Polski z powierzchni ziemi. Tymczasem po polskiej stronie barykad pojawia się tajemniczy Arnold. Przystojny żołnierz, który w 1939 roku zaginął bez śladu. Z praskich i wolskich cwaniaków, którzy próbują wyjść cało z walk, montuje ekipę. Razem z drobnymi przestępcami, kolaborantami i innymi typami spod ciemnej gwiazdy spróbuje zdobyć wojenne łupy, które zgromadził Wanger.

Na warszawskich cwaniaków czeka jednak niespodzianka. Wanger ma asa w rękawie – na jego rozkaz czeka oddział cyborgów zbudowanych z metalu i organów najgorszych recydywistów, na jakich w obozach i więzieniach udało się trafić psychopatycznym niemieckim naukowcom. To z nimi zmierzyć się będzie musiała drużna Arnolda. Bo tylko ona będzie mogła postawić się takiej sile, a przy okazji odkryć prawdę o sobie.

Jak mówi Bagiński:

To jest mit. Opowieść o starciu garstki bohaterów z oceanem czerni. O walce skazanej na porażkę, ale takiej, o której kiedyś warto będzie robić filmy.

Twórcom w Platige Image, a także Muzeum Powstania Warszawskiego marzy się, że dzięki „Hardkorowi 44” ten niezwykły fragment naszej historii trafi do międzynarodowego widza. Nie ukrywają też, że nie mieliby nic przeciwko Oscarowi. Cóż, trzymamy kciuki, żeby „Hardkor 44” był wart co najmniej tego Oscara. Nasze nadzieje podtrzymują kolejne szkice i koncepty, z których kilka poniżej.

hardkor1 hardkor 2 hardkor 3 hardkor 4 hardkor 5 hardkor44_2 hardkor44_tank hardkor44_tank2 hardkor44_soldiers

hardkor 6 hardkor 7 hardkor 8
hardkor 9 hardkor 10 hardkor44_cyborg_tank

Czyż nie zapowiada się niesamowicie?!

[via tvnwarszawa.pl]

Dodaj komentarz