„Projekt Chopin” – moc klasyki


projekt_chopin_m

BreakThru Films (producent oscarowego „Piotrusia i wilka”) jest w trakcie realizacji kolejnego filmu animowanego. Jak i w przypadku poprzedniego dzieła, będziemy mieć tutaj do czynienia z klasyczną poklatkową animacją kukiełkową (wzbogaconą o elementy live action). Na dodatek będzie to pierwszy w Polsce, pełnometrażowy film animowany realizowany z przeznaczeniem do kin 3D.

Animacja inspirowana będzie (jak sam tytuł wskazuje) muzyką Fryderyka Chopina. Poza 85 minutowym filmem w ramach projektu wyprodukowane zostaną także m.in. 24 krótkie etiudy/animacje.

Oto co na temat tego projektu mają do powiedzenia jego twórcy:

Pragniemy zrealizować film dla widza familijnego, wierzymy, że dzięki użyciu nowoczesnych środków uda nam się skutecznie dotrzeć do młodych odbiorców na całym świecie.

Planujemy wykorzystać etiudy Fryderyka Chopina, jako szczególną celebrację tańca i muzyki za pomocą kunsztu animacji lalkowej. Za pomocą naszej historii pragniemy przenieść widzów w magiczny świat osadzonej współcześnie bajki, w którym muzyka i taniec zmienią bohaterów, kształtują charakter młodego człowieka i zmieniają osobowość – piszą twórcy w materiałach prasowych projektu. – Dla naszych nastoletnich bohaterów, muzyka i taniec jest swoistym remedium na zło świata. To dzięki muzyce w magiczny sposób odnajdują siebie i odkrywają czym jest pierwsza młodzieńcza miłość. Pragniemy przenieść naszych widzów w świat dziecięcych fantazji i spełnienia marzeń.

Animacja testowa i pierwsze storybordy zostały zaprezentowane podczas styczniowych targów MIDEM w Cannes. Premierę zaplanowano na sierpień/wrzesień 2010 roku. Uroczysty pokaz filmu odbędzie się w Operze Narodowej w Warszawie.

Reżyseria: Martin Clapp, Adam Wyrwas, Marek Skrobecki.
Muzyka: Lang Lang.
Zdjęcia: Krzysztof Ptak.

Prace wstępne, projekt Latającej Maszyny:

projekt_chopin_01 projekt_chopin_03 projekt_chopin_04 projekt_chopin_07 projekt_chopin_08 projekt_chopin_09

Modele oraz pierwsze kadry z filmu:

projekt_chopin_x1 projekt_chopin_x2 projekt_chopin_x3 projekt_chopin_x4 projekt_chopin_x5 projekt_chopin_x6 projekt_chopin_x7 projekt_chopin_x8 projekt_chopin

Strona oficjalna: breakthrufilms.pl

Serwis poświęcony 200 rocznicy urodzin F. Chopina: chopin2010.pl

projekt_chopin_plakat

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu animacjapolska.pl.


Dodaj komentarz