By ręka giętka narysowała wszystko, co pomyśli głowa

concept_art_by_Andree_Wallin

Chyba każdy miłośnik kina s-f łapie się czasem na tym, że kiedy zauważa na ekranie jakiś wyjątkowo fikuśny wehikuł, robota lub statek kosmiczny, to strzela przysłowiowego 'karpika’. Różnego asortymentu pojazdy, stwory i roboty od zawsze towarzyszyły filmowej fantastyce. I choć na ekranach pojawia się ich co niemiara, to czasem można odczuć specyficzny, estetyczny głód…

W celu jego zaspokojenia polecam lekturę trzech tematycznych serwisów, w całości poświęconych jednemu z ciekawszych moim zdaniem elementów produkcji: szkicom koncepcyjnym.

Serwisy ConceptShips oraz ConceptRobots są dziełem tej samej ekipy:

conceptships.blogspot.com

concept1

Jak sama nazwa wskazuje, blog ten skupia się prezentacji ilustracji z różnorakimi statkami kosmicznymi i powietrznymi. Choć pojawiają się projekty dotyczące gier, lub nie związane z żadnym konkretnym medium, to sporo też obrazków w tematyce filmowej. Do obejrzenia są między innymi ilustracje przedstawiające statki z  filmów takich jak „Matrix”, „Avatar”, „Sky Captain i Świat Jutra”, „Pandorum”, „Tron” czy „Dystrykt 9”.

conceptrobots.blogspot.com

concept2

Dla odmiany ConceptRobots traktuje o… robotach. Choć zbiory są skromniejsze niż w przypadku poprzedniej strony, to można trafić między innymi na komplet ilustracji przedstawiających roboty z „Transformers”.

www.creaturespot.com

concept3

CreatureSpot posiada przebogate zbiory ilustracji z różnego rodzaju kreaturami – a więc rzecz bliską sercu zarówno fanów s-f jak też fantasy i horroru. Pośród stworków różnej maści zaprezentowano bardzo interesujące szkice do „Dystryktu 9”, nowe wcielenie Predatora oraz Slivera (klasa postaci z karcianki Magic The Gathering).

Dodaj komentarz