„Higglety Pigglety Pop” – twórcy „Madame Tutli-Putli” powracają [aktualizacja]

Duet Lavis i Szczerbowski (autorzy kapitalnej „Madame Tutli-Putli„) skończyli właśnie prace nad nowym filmem. Ciekawostką jest, że producentem ich nowego dzieła został Spike Jonze, a fabuła została oparta na kolejnej – po „Gdzie mieszkają dzikie stwory” – książce Maurice Sendaka.

AKTUALIZACJA: pojawiły się 3 klipy z filmu.

„Higglety Pigglety Pop” będzie krótkometrażową animacją, która zadebiutuje jako dodatek do blurejowego wydania „Gdzie mieszkają dzikie stwory” (premiera teo wydawnictwa odbędzie się 2 marca). Głosów postaciom użyczą między innymi Meryl Streep i Forest Whittaker.

Jennie kiedyś miała wszystko. Dwie miski z jedzeniem, dwie poduszki, a na chłodną pogodę czerwony, wełniany sweterek. Miała nawet pana który bardzo ją kochał. Ale Jennie to nie obchodziło. W środku nocy spakowała wszystko co miała do czarnej, skórzanej torby i po raz ostatni wyjrzała przez swoje ulubione okno…

„Higglety Pigletty Pop!” opisuje surrealistyczną, pełną suspensu i niebywale poruszającą podróż Jennie, która zyskuje nowe doświadczenia i odnajduje swe przeznaczenie: zostać gwiazdą w Światowym Teatrze Matki Gęsi.

Z tego co widać na poniższych kadrach, twórcy posłużyli się ciekawym miksem technik, przypominający odrobinę „Metropię” Tarika Saleha.

Strona oficjalna: films.nfb.ca/higglety-pigglety/

[via ThePlaylist, Twitch]

Dodaj komentarz