„Sufferrosa” – interaktywne techno-noir prosto z Polski

I to jest naprawdę coś, proszę Państwa. Dawid Marcinkowski stworzył film śmiało czerpiący z dorobku światowej popkultury, umiejętnie wystylizowany i zabierający głos w tematyce wcale niebłahej. Dodatkowo do współpracy udało mu się pozyskać kilka naprawdę znanych nazwisk.

„Sufferrosa” to projekt stricte interaktywny – zaprojektowany i stworzony do publikacji w Internecie – jednocześnie czyniący widza współautorem opowiadanej historii.

Detektyw Ivan Johnson szuka zaginionej kobiety (Rosa von Braun). Śledztwo doprowadza go do profesora Carlosa von Brauna, naukowca który zajmuje się procesem Rejuwenalizacji, czyli odmładzania kobiet. Von Braun nakazuje znarkotyzować detektywa i uwięzić w swojej klinice na tropikalnej wyspie Miranda. Kilka dni później Johnson budzi się w celi…

I w tym właśnie momencie zaczyna się rola odbiorcy/twórcy – czyli każdego kto zdecyduje się na eksperyment z „Sufferrosą”. Cały film składa się ze 110 scen (uzupełnianych o pojawiające się dodatkowe notatki), a sama historia może się skończyć na 3 sposoby. Aby stworzyć własną historię klikajcie w obrazek poniżej:

W filmie występują między innymi Beata Tyszkiewicz, Jacek Fedorowicz, Ewa Szykulska, Agnieszka Maciąg, czy też znany raczej z działalności muzycznej Michał Urbaniak. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się grupy takie jak Sonic Youth, KLF, Tarwater, wspomniany Urbaniak, a także Ścianka z utworem „Secret Sister”, nagranym wspólnie z Beatą Tyszkiewicz.

Interesującym elementem „Sufferrosy” jest stylizacja – czasem agresywna, prześmiewcza, lub ironicznie czerpiąca z estetyki magazynów mody – innym razem delikatnie nawiązująca do klasyki s-f, lub eksperymentatorów takich jak Matthew Barney.

Strona oficjalna: www.sufferrosa.com

Wywiad z reżyserem, Dawidem Marcinkowskim przeprowadzony na antenie Polskiego Radia Euro: www.polskieradioeuro.pl

Dodaj komentarz