The 3rd Letter

„The 3rd Letter” (wcześniej znany pod tytułem „36 Stairs„) to nowy film Grzegorza Jonkajtysa, i przy okazji jego debiut na niwie filmu aktorskiego. Po udanym festiwalowym tournee został właśnie opublikowany w sieci, zapraszam zatem do oglądania, bo rzecz naprawdę robi wrażenie!

Film prezentowany był m.in. na Nevada City Film Festival (główna nagroda), Holly Shorts (nagroda za reżyserię), SF Shorts, Chicago United Film Festival, Sitges 2010, Dragon Con i Saint Andrews Film Festival. Choć zdjęcia trwały zaledwie 10 dni, to proces postprodukcji zajął okrągły rok. Film bazuje na wielu efektach (od matte, poprzez animację 3d po miniatury) toteż czas poświęcony na kreację strony wizualnej wcale nie dziwi. Całość nakręcono lustrzanką Canon 5D Mark II i to kolejny dowód na to, że nawet półprofesjonalny sprzęt w rękach odpowiednich ludzi może posłużyć do stworzenia czegoś naprawdę olśniewającego.

W świecie będącym jednym wielkim, zanieczyszczonym miastem, rozwija się historia Jeffrey’a Briefa (Rodrigo Lopresti). W obliczu niebezpieczeństwa utraty niezbędnego ubezpieczenia zdrowotnego, Brief niechcący odkrywa mroczną prawdę o kontroli ludności…

Strona oficjalna filmu: the3rdletter.com

Oficjalna strona Grzegorza Jonkajtysa: www.3dluvr.com/jonkajtys/

Dodaj komentarz