„Soul Man” – przyszłość w rytmie funku


Może nie dziś, może nie jutro, ale prędzej czy później Pixar i DreamWorks zyskają konkurencję w postaci animacji znad Loary. Pojawia się coraz więcej francuskich, pełnometrażowych produkcji, z coraz większym budżetem. Doskonałym tego przykładem jest „Soul Man”.

Reżyserem „Soul Man” został Guillaume Ivernel, za projekty postaci odpowiada Valerie Hadida, z którą Ivernel pracował przy „Dragon Hunters„. Produkcją zajmą się Blacklight Movies oraz konglomerat medialny CMC, a planowany budżet to 45 milionów $. Na chwilę obecną ukończony został 6 minutowy pilot, który prezentowany jest na odbywających się aktualnie w Lyonie targach Cartoon Movie.

Akcja filmu osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości. Były detektyw polskiego pochodzenia wplątany zostaje w rozgrywki biotechnologicznych korporacji, do których kluczem jest dziewczynka którą główny bohater musi chronić.

Ivernel opisuje swój film jako połączenie sci-fi i blaxploitation z lat 70. Czy spodziewać się możemy zatem francuskiej odpowiedzi na „Cowboy Bebop”? Nie wiem jak Wy, ale ja czekam z niecierpliwością.

[za Catsuka, Variety]


Dodaj komentarz