„Funky Koval” – kilka informacji

Kiedy w październiku 2009 roku ogłoszono zamiar ekranizacji „Funky’ego Kovala”, nie znaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących tej produkcji. I niestety, po półtorej roku ta sytuacja nie zmieniła się w jakiś znaczący sposób…

Wiadomo już jednak, kto odpowiada za produkcję filmu: studio Astrablu. Z jego ramienia niejaki Josi W. Konski współprodukować będzie „Funky’ego Kovala” razem z Rolandem von Cielem i Mateuszem Drobą. Konski i Ciel odpowiedzialni są również za scenariusz. O ile o stronę produkcyjną martwić się nie trzeba (Konski ma na koncie sporo produkcji), to niestety obaj panowie nie mają żadnego doświadczenia w pisaniu scenariuszy. Nie jest to szczególnie dobra wróżba…

Serwis Quiet Earth podpytał von Ciela o to jak rozwija się produkcja filmu. Nie padły co prawda żadne nazwiska, jednak wiadomo, że trwają rozmowy z reżyserem, który miał do czynienia z kinem s-f (to dobry omen). Wbrew wszelkim plotkom jakie pojawiły się w internecie, obsada filmu nie jest jeszcze skompletowana – cały czas trwają rozmowy z różnymi kandydatami.

Rzecz najbardziej interesująca: możliwe, że film będzie kręcony w 3D. Na dodatek z producentami skontaktowało się kilka polskich studiów produkcyjnych (chyba wszyscy wiemy o kim mowa) z ofertami współpracy. Nic dziwnego – praca przy takiej produkcji to niejako furtka do lukratywnego, ale bardzo trudnego rynku amerykańskiego.

Ogłoszono również konkurs na plakat do filmu. Szczegóły na stronie oficjalnej (www.funkykovalmovie.com) oraz profilu filmu w serwisie Facebook (www.facebook.com/funkykovalmovie).

Cały mini-wywiad do przeczytania na stronie Quiet Earth.

Autoryzowana fanowska strona: funkykoval.pl

Krótkie podsumowanie i charakterystyka serii komiksowej: wyborcza.pl

Dodaj komentarz