„The Last Cause” – od zera do superprodukcji?

Kiedy George Lucas wpadł na pomysł epickiej, filmowej sagi, rozgrywającej się „dawno, dawno temu w odległej galaktyce” miał nie lada problem z urzeczywistnieniem swojego marzenia. Pukał do drzwi kolejnych wytwórni i ciągle spotykał się z odmową. Jednak dopiął swego, zdobył adekwatny budżet, a resztę historii wszyscy już znamy. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. Technologia zarezerwowana kiedyś jedynie dla profesjonalistów, stała się tania i ogólnie dostępna. Na dodatek Internet zaoferował początkującym twórcom nowe, wcześniej niespotykane możliwości.

Dziś praktycznie każdy aspekt produkcji (praca zdalna), promocji i dystrybucji filmu (VOD, torrent) można przeprowadzić za pomocą sieci. Co więcej, fundusze potrzebne do realizacji również można zgromadzić przy jej wykorzystaniu. Crowd funding stał się ostatnio szalenie modny, pozwalając na zaistnienie między innymi projektom takim jak „The Last Cause”. Dzięki poniższemu klipowi możecie zapoznać się z jego głównymi założeniami:

Plan jest zatem prosty i dwuetapowy: zgromadzenie 50,000$ na nakręcenie krótkiego klipu koncepcyjnego i posłużenie się nim by zdobyć budżet na pełny metraż. Trzeba przyznać, że wizja jako całość jest dość spójna, włączając w to również universum:

Waszyngton, rok 2043. Dziesięć lat po ataku terrorystycznym, w którym zginęło 300 tys. ludzi.
By zapobiec kolejnym atakom, USA stało się zamkniętą enklawą. Obywatele rezygnują ze swojej prywatności w zamian za zapewnienie bezpieczeństwa. Światowe potęgi znacząco rozbudowały swój arsenał, co w połączeniu z powszechnym brakiem zaufania doprowadziło do początków nowej zimnej wojny. Badania oraz rozwój naukowy ukierunkowane są na realizację projektów militarnych. Roboty (również te bezzałogowe) stały się powszechnym widokiem na ulicach…
Mamy zatem świat jak żywo przypominający ten zaprezentowany w doskonałym „Ghost In The Shell: Stand Alone Complex”. W projektach widać wpływy nie tylko anime (do czego przyznają się sami twórcy), ale również rzeczywistych, eksperymentalnych projektów takich jak chociażby amerykański BigDog:
Więcej informacji na temat filmu (w tym streszczenie fabuły) pod poniższymi odnośnikami:

Profil filmu w serwisie KickStarter: kickstarter.com/projects/thelastcause/the-last-cause-feature-film

Strona w serwisie Facebook: www.facebook.com/TheLastCause

Strona oficjalna: http://www.thelastcausemovie.com/

[za Twitch]

Dodaj komentarz