„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” – zwiastun

W sieci (tym razem już oficjalnie) pojawił się zwiastun produkcji, która może stanowić pewien nieśmiały krok w kierunku zaistnienia polskiego kina gatunkowego w świadomości głównonurtowej widowni.

Ekranizacja 2 tomu poczytnego cyklu Rafała Kosika to nie tylko dziecięce kino przygodowe, to również science-fiction pełną gębą. Autor śmiało korzysta z akcesorium charakterystycznego dla tego gatunku i choćby pod tym względem film ten będzie wyróżniał się na tle dotychczasowych produkcji.

Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, przeżywają niezwykłą podróż w czasie. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne, towarzyszy im Manfred – program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. W czasie wakacji przypadkowo trafiają do niemieckiego ośrodka naukowego z czasów II wojny światowej i odkrywają plan inwazji hitlerowców na Wielką Brytanię. Podczas swoich przygód przyjaciele napotykają wiele trudności, siła ich przyjaźni i ich zdolności pomogą im wyjść cało z największych opresji.

httpv://www.youtube.com/watch?v=NE2PxtqZTL0

Oczywiście można mieć zastrzeżenia co do pewnych rozwiązań wizualnych, ale moim zdaniem ważniejsza będzie historia i to jak Wiktor Skrzynecki (reżyser) ją poprowadzi. Mam nadzieję na pewien powiew świeżości w skostniałym, polskim światku filmowym.

Datę premiery ustalono ostatecznie na 28 września 2012.

Dodaj komentarz