komentarze 3

 1. D-mooN
  03/05/2009
  Odpowiedz

  Film bazuje na idiotycznych założeniach…Choć z drugiej strony interesująca jest forma w jakiej przedstawiono wydarzenia w zwiastunie.

  Jestem raczej sceptycznie nastawiony.

 2. Wilczeq
  08/09/2009
  Odpowiedz

  Mianowicie na jakich? Chętnie się dowiem, bo w tej chwili są to puste słowa osoby, która najwyraźniej uważa, że kino s-f to przede wszystkim multum efektów specjalnych, zagłada ludzkości i w ogóle rzeź na ekranie. To jest kino ambitne, pytanie tylko czy wiesz co to słowo oznacza. Taka jest moja opinia.

  Co do samego filmu to powiem krótko – polecam, bardzo gorąco polecam.Jak już wspomniałem, jest to kino ambitne. Reżyser nie bał się pokazać najbardziej prawdopodobnej reakcji ludzkości na odwiedziny obcej cywilizacji. Niestety, ale musimy się pogodzić z tym, że ludzie są najbardziej niebezpieczną i głupią rasą. Bo gdyby założyć, że obce formy życia przybywają na naszą planetę w zamiarach pokojowych, a my traktujemy ich tak jak w filmie, to chyba pewnym jest, że będą chciały się zemścić za takie traktowanie, a dysponując taką technologią, to rach-ciach i nie ma ludzkości, tylko płacz i zgrzytanie zębów.

  Peace ;).

  • 09/09/2009
   Odpowiedz

   „w tej chwili są to puste słowa osoby, która najwyraźniej uważa, że kino s-f to przede wszystkim multum efektów specjalnych, zagłada ludzkości i w ogóle rzeź na ekranie”

   Szczerze mówiąc nie wiem co Ci odpowiedzieć drogi Wilczq. Najwidoczniej nie czytałeś żadnej z moich notek dotyczących kina s-f (stąd błędne przekonanie o moim podejściu do tego tematu).

   Co do samego D9, to banalne zestawienie „obcy z kosmosu = uchodźcy z innego państwa” jest bzdurne. To, i wszystkie wynikające z niego implikacje. Tyle mogę powiedzieć na podstawie samego zwiastuna, więcej napiszę być może po polskiej premierze filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *