„First Squad” – paranormalne potyczki Armii Czerwonej

firstsquad_m

Ruscy do spółki z Japończykami zakasali rękawy i wyczarowali film traktujący o bitwach II Wojny Światowej. Cóż w tym niezwykłego? „First Squad” to anime.

„First Squad” to opowieść na przecięciu faktycznych wydarzeń historycznych i modnych ostatnio spekulacji nt działań paranormalnych. W tym wypadku mowa nie tylko o armii III Rzeszy, ale także Armii Czerwonej. 14 letnia Nadia jest medium zdolnym do przewidywania tzw. 'Momentów Prawdy’ – dotyczących wielkich starć, kiedy to działania jednego człowieka mogą zmienić oblicze całej bitwy. Wspólnie z 6 Dywizją rosyjskiego Wywiadu Wojskowego wypowiada wojnę Niemcom, którzy zdecydowali się przywołać z zaświatów niejakiego Barona von Wolffa. Nadia decyduje się na podobny ruch – wzywa członków tytułowego „Pierwszego Szwadronu”.

firstsquadposter

Film wydaje się być wypełniony akcją, ale sporo jest również fenomenalnych, pseudo-archiwalnych ujęć. Wszystko na wysokim technicznie poziomie, okraszone muzyką nikogo innego, jak samego DJa Krusha! Poniżej krótka zajawka oraz zwiastun.

Zajawka

Zwiastun

Strona oficjalna: www.first-squad.com

[via TwitchFilm]

Dodaj komentarz