Animowana „Wojna Światów”, czyli „War Of The Worlds: Goliath”

war-of-the-worlds_m

Wszelkie nawiązania do stylistyki steampunku witamy na Opium z otwartymi ramionami. Szczególnie, jeśli bazują na interesującym pomyśle.

„War Of The Worlds: Goliath” nie opiera się w sensie stricte na historii opowiedzianej w książce Wellsa. Jest natomiast jej kontynuacją, opowiada o drugim uderzeniu Marsjan i zapowiada się zdecydowanie ciekawiej niż to co stworzyło swego czasu studio Asylum.

war-of-the-worlds_plakat

W roku 1900 Ziemia została zaatakowana przez bezlitosnych najeźdźców z planety Mars. Marsjańskie, wysokie na 25 metrów, miotające śmiercionośnymi promieniami Trójnogi zniszczyły całe połacie planety, ale kosmici padli ostatecznie ofiarą naszych małych bakterii.

Czternaście lat później ludzie odbudowali swój świat ze zgliszcz, głównie dzięki wykorzystaniu przechwyconej marsjańskiej technologii. Pierwszą linią obrony stają się A.R.E.S – międzynarodowe siły szybkiego reagowania, wyposażone w olbrzymie, napędzane parą trójnogie maszyny bojowe. W olbrzymiej fortecy na południu Manhattanu młodzi żołnierze trenują pod dowództwem Sekretarza Obrony, Theodore Roosevelta i posępnego generała Kushnirova.

Marsjanie powracają. Wielonarodowa załoga bojowego trójnoga „Goliat” znajduje się na froncie, kiedy kontrofensywa kosmitów uderza w Ziemię. Wróg jest bezlistosny i używa jeszcze bardziej zaawansowanej technologii niż wcześniej. W tyglu walki młoda ekipa potężnego „Goliata” przejdzie test, sprawdzający ich wytrzymałość, ale też odwagę.

HM_Art01_MartianExoInfo HM_Art02_DivebomberColor HM_Art03_PreGoliathColor HM_Art04_CharacterColor HM_Art05_KeyColor HM_Art06_KeyBG_DynamoRoom HM_Art07_ConceptBoard HM_Art08_WOTW_ARES HM_Art09_KeyColor HM_Art10_KeyColor HM_Art11_MartianFlyingWing HM_Art13_ScoutTripod HM_Art15_LeviathanNiteColor HM_Art16_LayoutGuide HM_Art17_LeviathanInfo HM_Art18_StoryBoardRough HM_Art19_Props_Portable_HR HM_Art20_KeyColor HM_Art21_StoryboardRough HM_Art22_KeyColor HM_Art23_The6MilitiaMen_Rough HM_Art24_ConceptArt HM_Art25_KeyBGcopy HM_Art26_ScoutTripodColor HM_Art28_KeyBG_Guide HM_Art29_Character HM_Art30_Martian HM_Art31_Character_Trooper HM_Art32_KeyBG_Guide HM_Art14_MarTripod80

Produkcją zajmuje się Tripod Entertainment. Reżyserię powierzono Joe Pearsonowi (studio Epoch Ink Animation, znane między innymi z klipu do „Do The Evolution” Pearl Jam), autorem scenariusza będzie David Abramowitz („Nieśmiertelny”). Film będzie trwał około 90 minut i korzystał z tradycyjnej animacji wzbogaconej CGI.

Premiera wydania DVD zapowiedziana jest na początek 2010 roku.

Profil filmu w serwisie Facebook.

Blog produkcyjny: www.metaltv.com/wotw/

Strona oficjalna: www.wotw-goliath.com/

[via QuietEarth, TwitchFilm]

Dodaj komentarz