Ścinki #14

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Polski film w konkursie festiwalu Sundance

Najnowszy film Jacka Borcucha „Wszystko co kocham” powalczy w konkursie festiwalu Sundance. Jest to pierwszy polski film jaki kiedykolwiek zakwalifikował się do tego prestiżowego festiwalu kina niezależnego.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=ixzy5Dy-IRI

Czy aktorstwo jest sztuką?

Na to pytanie postanowili odpowiedzieć Nicolas Cage, Stanley Tucci, Christopher Waltz, Colin Firth i Morgan Freeman w pogawędce zorganizowanej przez The Hollywood Reporter.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=yOvjz-FGrkc

Interesująca jest także rozmowa reżyserskiej śmietanki w osobach Quentina Tarantino, Kathryn Bigelow, Petera Jacksona, Jamesa Camerona, Jasona Reitmana i Lee Danielsa, której część pierwsza znajduje się tutaj.

Platige Image i efekty wizualne do „Antychrysta” i „Katynia”

Jesli interesuje was jak wyglądała praca nad efektami specjalnymi do filmu Von Triera i Wajdy to zapraszam do obejrzenia dwóch filmów video przedstawiających kulisy pracy nad „Antychrystem” i Katyniem”. A na dokładkę obszerny wywiad z Tomkiem Bagińskim.

Nowy reżyser „Diuny”

Po tym jak w zeszłym roku Peter Berg (Hancock) zrezygnował z kręcenia nowej ekranizacji „Diuny” Franka Herberta reżyserski ster ma przejąć  twórca „Taken” Pierre’a Morel. Za scenariusz natomiast odpowiedzialny jest autor „Quantum of Solace” Josh Zetumer.

Massive Attack i Tytani

Zespół Massive Attack (a nie jak wcześniej sugerowano Muse) przygotuje kilka kompozycji na ścieżkę dźwiękową „Clash of The Titans”. Za całokształt soundtracka odpowiada Craig Armstrong (Moulin Rouge).

Gwiazdorska obsada „Knockout” Soderbergha

Najnowszy film Stevena Soderbergha może pochwalić się nie lada obsadą. Według The Playlist do listy płac „Knockout” dołączyli Michael Fassbender, Michael Douglas, Dennis Quaid i Ewan McGregor (rozmowy prowadzone są także z Antonio Banderasem). Sam film utrzymany jest w tonie historii rodem z ksiązek Roberta Ludluma. W głównej roli wystepuje (podobnie jak w poprzednim filmie reżysera „The Girlfriend Expierence”) aktorka nieprofesjonalna, tym razem mistrzyni mieszanych wschodnich sztuk walki, Gina Carano (która prezentuje się nie gorzej niż Sasha Grey):

Plany dystrybucyjne IFC Films

Brytyjski kryminał „The Red Riding Trilogy” doczeka się dystrybucji w Stanach. Z tej okazji studio IFC Films przygotowało nowy zwiastun a także oniryczny plakat. Swego czasu pojawił się nius o zakupie praw do amerykańskiej wersji trylogii przez studio Columbia Pictures, której reżyserem miał być Ridley Scott.

IFC Films zakupiło również prawa do dystrybucji nagrodzonego w Cannes filmu Andrei Arnold „Fish Tank” z Michaelem Fassbenderem. Z tej okazji wypuszczony nowy zwiastun:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=rp0k254LW8w

Nowy klip ze „Splice”

Pojawił się kolejny klip promujący horror science fiction „Splice” Vincenzo Nataliego, którego premiera odbędzie się w trakcie najbliższego festiwalu Sundance.

Scenariusz „Avatara” w sieci

Studio Fox zamieściło w sieci scenariusz „Avatara” Jamesa Camerona. Skrypt pozwala na ocenienie ile materiału ostatecznie trafiło na ekran.

Pierwsza fotka z „Ironclad”

„Ironclad” to średniowieczna wariacja na temat „Siedmiu Samurajów”, opowiadająca o grupie templariuszy broniących zamku Rochester przed królem Janem bez Ziemi. Przedstawiony na zdjęciu James Purefoy wciela się na autentyczną postać historyczną  – Willima Marshalla, earla Pembroke. Oprócz Purefoy’a w obsadzie „Ironclad” zobaczymy także Paula Giamatti (jako Jana Bez Ziemi), Briana Coxa, Roberta Carlyle’a, Jasona Flemynga, Pete’a Postlethwaite i Boba Hopkinsa.

Galeria zdjęć z „The Black Death”

Sean Bean wciela się w rycerza, który wraz z grupą najemników towarzyszy młodemu zakonnikowi w misji pojmania potężnego nekromanty, którym okazuje się tajemnicza piękność Langiva. Film reżyseruje Chris Smith (Severance, Triangle), a brytyjska premiera przewidywana jest na 26 Lutego. Klikając na zdjęcie poniżej obejrzeć możecie ponad 40 fotosów z filmu.

Plakat i zdjęcia z „La Horde”

Francuski horror „La Horde” doczekał się nowego plakatu i galerii zdjęć.

Dodaj komentarz