Terminus

Gdzieś na świecie, w bezimiennym mieście, bezimienny szary człowiek spotyka dwumetrową istotę, zbudowaną z lewitujących w powietrzu betonowych słupków. Istotę, od której nie sposób się uwolnić.

Brzmi dziwnie? „Terminus” trudno wszak uznać za typowy film fantastyczny. Jeszcze dziwniejsze jest to, że pojawiły się plany aby tą historię rozwinąć i nakręcić pełny metraż…

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Qe1_NdPw9ms

„Terminus”  został nakręcony w 2007 roku przez Kanadyjczyka Trevora Cawooda. Film był prezentowany na różnych festiwalach jako część Future Shorts, od dłuższego czasu krążył też w sieci.  Terri Tatchell (współautorka scenariusza do „District 9”) zdradziła niedawno, że pracuje  nad scenariuszem opartym o „Terminus”:

Trevor Cawood nie nakręcił jeszcze własnego filmu pełnometrażowego, a to bardzo utalentowany gość. Złożyłam mu propozycję napisania scenariusza „Terminusa”. Okazało się, że jest to trudniejsze niż przypuszczałam – aktualnie pracuję nad drugą już wersją. Scenariusz nie jest jeszcze gotowy.

Czy to jest materiał na pełny metraż? Tak, zdecydowanie. Problem w tym, że historia wymaga w takim wypadku konkretnych, sprecyzowanych podstaw – rozwinięcia, które wypełni przestrzeń pozostawioną dotychczas na niedomówienia.

Strona oficjalna: www.terminus-movie.com

[via SciFiWire]

Related Sections: Interviews Movies News Video

District 9 writer plans next amazing CGI film

\<i\>District 9\<\/i\> writer plans next amazing CGI film

Terri Tatchell

Dodaj komentarz