„Mardock Scramble” – zemsta w oparach cyberpunku

Zastanawiającym jest, że gatunek tak wybitnie filmowy jak cyberpunk, nigdy nie miał szczególnego szczęścia do tej właśnie muzy. Na półkuli zachodniej doliczyć się można jedynie kilku fabularnych rozbłysków, a i dalekowschodni filmowcy w tej materii nie rozpieszczali zbytnio fanów gatunku. Najmocniejszym bastionem cyberpunku było (i zapewne będzie) anime. Z tej niszy wywodzą się największe arcydzieła i skośnoocy animatorzy chyba najlepiej czują tego specyficznego, cyfrowego bluesa.

„Mardock Scramble: The First Compression” to pierwszy z planowanej trylogii filmów, opartych na opowiadaniach pod tym samym tytułem. W 2006 roku Gonzo planowało stworzyć krótki serial (tzw. OAV), jednak produkcję anulowano – ostatecznie temat podniosło stosunkowo młode studio GoHands:

Film opowiada historię nastoletniej prostytutki – Rune Ballot. Pewnego dnia jej klientem staje się ambitny szef kasyna, Shell. Ofiaruje jej wszystko czego Ballot zapragnie, jednak ona, mimo wdzięczności za nowe życie, chce poznać jego motywy. Szperając w komputerze udaje jej się poznać prawdę i czeka ją za to kara. Niedługo później Shell zamyka ją w samochodzie i wysadza go…

Jednak Ballot nie ginie. Zgodnie z wytycznymi 'Scramble 09′ policji zostają udostępnione nieszablonowe i nie zawsze legalne środki, często wykorzystywane w celu 'odzysku’ świadków. Ballot zostaje przywołana do życia w nowym, wzmocnionym specjalnymi włóknami ciele. Kiedy odzyskuje świadomość, jedyną jej myślą jest zemsta.

Zwiastun 1

httpvh://www.youtube.com/watch?v=AIdK0kE5NR4

Zwiastun 2

httpvh://www.youtube.com/watch?v=DoAcTS-A6Nc

Data japońskiej premiery: listopad 2010.

Strona oficjalna: m-scramble.jp

Kadry z filmu: m-scramble.jp/special/cut.html

[via AHT]

Dodaj komentarz