komentarzy 5

 1. n-pigeon
  26/09/2012
  Odpowiedz

  Recenzja spoko gdyby nie początek, zaczynasz jak felieton, a nie recenzję. Porównałeś kilka filmów do siebie nawzajem, to raczej twoja osobista opinia, nie lubię czegoś takiego w recenzjach.
  Obiektywizm nie istnieje, ale można trzymać się tematu.

  Mimo to, narobiłeś mi smaka, mam nadzieje, że film rzeczywiście wciąga.

 2. 26/09/2012
  Odpowiedz

  Nie do końca rozumiem… Powinienem oceniać film poza kontekstem w którym się pojawia, nie odnosić się do poprzednich produkcji jego twórców, nie wartościować?

 3. n-pigeon
  26/09/2012
  Odpowiedz

  Przedstawienie kontekstu jest jak najbardziej przydatne, ale jeśli jest to kontekst samego gatunku, coś ogólnego, co pomoże sklasyfikować film w szeroko rozumianych gatunkach.
  Nie natomiast grupki produkcji które mogą mieć trochę inne cele, wtenczas taka informacja jest nawet bezwartościowa, a co jak ktoś nie widział tych filmów? Jeśli ich nie widział, nie zrozumie nawet, co autor tekstu chciał w ten sposób przekazać.

  Jeśli produkcja zostanie przedstawiona na tle gatunków, czytelnik dowie się czego może się spodziewać w kontekście np. horroru, czy komedii. Jeśli jest to horror to jakiego typu, czy jest to film o bezmózgim mordercy, a na ekranie widać tylko krew, czy horror psychologiczny, gdzie super inteligenty socjopata robi nam sieczkę z mózgu, a może to czarna komedia, plus jakieś drobniejsze niuanse produkcji.
  Takie przedstawienie kontekstu, jest przydatne, wiem czego mogę się spodziewać po filmie i czy mam ochotę na tego typu kino.

  Natomiast wartościowanie jednego filmu w kontekście grupki innych produkcji, może mieć wydźwięk reklamujący jedną produkcje kosztem innej. To tak jakby ważyć jakie kino jest lepsze, horror o bezmózgim rębaczu, czy o geniuszu zbrodni, każde kino znajdzie swojego miłośnika, a czytelnik recenzji chce tylko wiedzieć, czy jest sens iść do kina, czy to jest to czego szuka. Jeden narobi sobie smaka inny sobie daruje, ale obaj będą zadowoleni.
  Czytanie recenzji ma stanowić pomoc w ocenieniu, czy dana produkcja to jest coś czego szukamy, nie czy jest lepsza, gorsza lub równa innej ponieważ, tylu ilu ludzi, tyle opinii.

  Pozostała część recenzji właśnie to mi zapewniła. Bardzo dziękuję, za treściwą i zwartą recenzję, ponieważ to naprawdę wartościowa pomoc. Nie jak trailery, które często tylko „spoilują” psując zabawę ;)

  Jeszcze raz dzięki.

 4. 26/09/2012
  Odpowiedz

  Porównanie nasunęło się samo: w tym samym czasie na ekranach kin pojawiają się trzy animacje czerpiące z pewnych, spowinowaconych ze sobą konwencji (z czego dwie z nich są wykonane w tej samej, rzadko spotykanej na dużym ekranie, technice). Przy okazji zwróciłem uwagę na zróżnicowane podejście do tematu, m.in. w kontekście gatunku:)

  Tak czy owak, cieszę się, że mimo to tekst okazał się pomocny:)

 5. hunterD
  28/09/2012
  Odpowiedz

  Byłem , widziałem i bawiłem się wyśmienicie :DDDDDD choć na sali było jakieś 8 osób, a może właśnie dlatego:) miłe uczucie mieć całą salę kinową praktycznie tylko dla siebie:) A animacja rewelacyjna, znakomite 3D i doskonały humor :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *