Wysyp Watchmenowych Umilaczy IV

ImageShack

NOWE: dodane zostały dwa nowe klipy video.

No i nadeszła pora na część czwartą. Ostatnią. Najobszerniejszą. Aby umilić wam zagłębianie się w watchmenowe umilacze, pogrupowałam je w kilka kategorii.  Enjoy!

Wywiady z twórcami i aktorami:

+ wywiady dla the Hollywood reporter do obejrzenia tutaj.

+ wywiady z obsadą i twórcami prosto z czerwonego dywanu (część pierwsza i część druga)

+ wywiady dla comingsoon.net do obejrzenia tutaj.

+ wywiady dla movieweb do obejrzenia tutaj.

+ wywiad scifiwire z Zackiem Snyderem i aktorami.

+ „Watching the Watchmen” czyli ekskluzywne wywiady z twórcami i obsadą.

+ fragment dokumentu o Alanie Moore w którym opowiada o swoim komiksie – tutaj.

Klipy promujące „Strażników” i fragmenty z filmu:

+ „Anatomy of a Scene” czyli analiza jednej z filmowych scen z komentarzem Zacka Snydera.

+ fragment fikcyjnego programu telewizyjnego omawiającego wpływ Doktora Manhattana na historię Ameryki – tutaj.

+ niesamowite intro z filmu prezentujące alternatywną historię Ameryki epoki superbohaterów, zostało udostępnione w sieci:

+ pojawił się finalny klip z serii comiesięcznych video dzienników:

+ wszystkie fragmenty z filmu jakie ukazały się w sieci zebrane w chronologiczną całość (ponad 17minut!) do obejrzenia tutaj.

+ lub jak kto woli – wszystkie klipy oddzielnie plus wywiady z twórcami i obsadą.

+ krótkie klipy prezentujące poszczególnych bohaterów (po kliknięciu na ikonki po prawej) tutaj.

+ „Who watches the Watchmen?” – fikcyjny program (inspirowany MTV) ze stacji należącej do Adriana Veidta:

+ „The Science of Watchmen” czyli wywiad z profesorem fizyki odpowiadającym za ‘realizm naukowy’ w filmie.

+ zwiastun do filmu zrobiony przy użyciu ruchomych kart komiksu:

+ klip opowiadający o produkcji animowanej wersji ‘komiksu w komiksie’ „Tales of The Black Freighter”:

Zdjęcia:

+ pojawiło się kilka międzynarodowych plakatów,do obejrzenia po kliknięciu na poniższy obrazek:

ImageShack

+ seria okładek magazynu Entertainment Weekly do obejrzenia pod tym linkiem.

+ chcecie zobaczyć jak wygląda Rorschach bez maski? Zapraszam do zerknięcia na fajna fotkę tutaj.

+ nowa seria świetnych czarno-białych portretów głównych bohaterów:

+ kilka intrygujących fotosów pochodzących z „Watchmen: film companion” do obejrzenia na stronie io9.com

+ to się nazywa cwana promocja! Jeśli chcecie wiedzieć co mam na myśli to zapraszam do obejrzenia tych fotek.

+ pamiętacie linię figurek, które w komiksie wyprodukował przedsiębiorczy Ozymandias aka Adrian Veidt? Tutaj możecie  zobaczyć ich reklamę.

Parodie i nawiązania:

+ „WTF is Watchmen?” ten tytuł mówi sam za siebie:)

+ „I’m a Marvel and I’m a DC” czyli parodia reklamy Apple, tylko zamiast Maca i Windowsa mamy Rorschacha i Wolverine’a. Boskie!

+ ci którzy czytali komiks wiedzą że zakończenie filmu odbiega nieco od dzieła Alana Moore’a. Wielu fanom ten pomysł się nie spodobał. I chyba Adolf H. też nim był – obejrzyjcie jego reakcję.

+ zwiastun gry „Watchmen: the End is Nigh”

Strony internetowe:

+ weź udział w teście Rorschacha i po odgadnięciu właściwych symboli (dla leniwych mała podpowiedź: smiley face, hat, woman, gun, glasses, helicopter) obejrzyj ekskluzywne video na stronie sixminutestomidnight.

+ jak zwykle strona thenewfrontiersman.net oferuje kilka fajnych zachęcidełek i ciekawostek.

Inne:

+ film „Watchmen” podobnie jak komiks zyskuje przy ponownym ‘zerknięciu’ więc jak następnym razem będziecie go oglądać to zwróćcie uwagę na kilka tzw. „easter eggs”.

Uff..to chyba wszystko…

Powiązane artykuły

Jaka  jest  Twoja  opinia?